Olga Aleksandra Sipowicz
pierwsze imię Olga
drugie imię Aleksandra
nazwisko Sipowicz
nazwisko rodowe Ostrowska
data urodzenia 08.06.1951
miejscowość urodzenia Kraków
państwo urodzenia Polska
znany jako/pseudonim art. Kora
płeć kobieta
stan cywilny mężatka
ilość dzieci 2
 
data śmierci 28.07.2018
miejscowość śmierci Bliżów
państwo śmierci Polska
 
miejscowość pochówku Warszawa
gmina pochówku m.st. Warszawa
powiat pochówku m.st. Warszawa
województwo pochówku mazowieckie
państwo pochówku Polska
 
cmentarz Cmentarz Wojskowy na Powązkach - Powązki Wojskowe
numer sektora sektor nieznany
 
Piosenkarka
Polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów, poetka, malarka, w latach 1976–2008 wokalistka zespołu Maanam. Zespół wylansował takie przeboje, jak "Boskie Buenos", "O! Nie rób tyle hałasu", "Kocham cię, kochanie moje", "To tylko tango" czy "Lucciola" w latach 80. Większość tekstów do piosenek zespołu napisała Kora.

W 2014 roku została odznaczona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis", przyznawanym osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.
okoliczności śmierci
rodzaj śmierci w następstwie choroby
przyczyna śmierci choroby nowotworowe

W 2013 zdiagnozowano u niej rozsianego raka jajnika z przerzutami do otrzewnej. Po podjętej terapii w 2016 jej choroba przeszła w stan remisji. Jej menedżerka kilka miesięcy wcześniej poinformowała media o dobrym stanie piosenkarki, jej planach koncertowych i powrocie do pracy w studiu. W ostatnim tygodniu życia jej stan uległ znacznemu pogorszeniu. 28 lipca 2018 o godzinie 5:30 rano, po pięcioletniej walce z rakiem odeszła, w swoim domu w otoczeniu rodziny i przyjaciół.