Krzysztof January Krawczyk
pierwsze imię Krzysztof
drugie imię January
nazwisko Krawczyk
data urodzenia 08.09.1946
miejscowość urodzenia Katowice
państwo urodzenia Polska
płeć mężczyzna
stan cywilny żonaty
ilość dzieci 1
 
data śmierci 05.04.2021
miejscowość śmierci Łódź
państwo śmierci Polska
 
miejscowość pochówku memori.pl
gmina pochówku Zgierz
powiat pochówku zgierski
województwo pochówku łódzkie
państwo pochówku Polska
 
cmentarz Cmentarz wirtualny
 
Wokalista
Polski wokalista obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. Król polskiej sceny. Zadebiutował w 1963 r. w zespole Trubadurzy, stworzył z nimi kilkanaście przebojów, w tym m.in. "Kasia", "Znamy się tylko z widzenia", "Krajobrazy", "Byłaś tu". W 1973 r. rozpoczął karierę solową, nagrywając rok później płytę "Byłaś mi nadzieją". W tym samym roku wystąpił na festiwalu w Opolu. Wylansował wiele przebojów, takich jak m.in. "Byle było tak", "Parostatek", "Rysunek na szkle", "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Jak minął dzień” czy "Mój przyjacielu”.
okoliczności śmierci
rodzaj śmierci w następstwie choroby

W marcu 2021 był hospitalizowany wskutek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dwa dni przed śmiercią poinformował, że opuścił szpital, a stan jego zdrowia poprawił się. 5 kwietnia około godziny 12:00 zasłabł w swoim domu w Jedliczach koło Grotnik. Pomimo szybkiego przyjazdu karetki i przewiezienia go do szpitala, zmarł o godzinie 15:05.

Jak poinformowała Ewa Krawczyk, przyczyną śmierci jej męża nie był COVID-19, ale szereg chorób współistniejących, na które cierpiał jeszcze przed zakażeniem koronawirusem - zmagał się m.in. z cukrzycą, migotaniem przedsionków i chorobą Parkinsona.