Jerzy Krycki
pierwsze imię Jerzy
nazwisko Krycki
data urodzenia 20.06.1941
miejscowość urodzenia Warszawa
państwo urodzenia Polska
płeć mężczyzna
stan cywilny rozwiedziony
ilość dzieci 1
 
data śmierci 08.09.2010
miejscowość śmierci Zielonka k. W-wy
państwo śmierci Polska
 
miejscowość pochówku Zielonka
gmina pochówku Zielonka
powiat pochówku wołomiński
województwo pochówku mazowieckie
państwo pochówku Polska
 
cmentarz Katolicki Cmentarz komunalny
 
rodzaj pochówku grób tradycyjny
forma pochówku tradycyjna
Dziennikarstwo
Korespondent Światowej Japońskiej Agencji Prasowej KYODO. Pracował w stylu japońskim, tj. praca w Jego życiu stała się priorytetem. Jego pasją była polityka. Umiał analizować fakty i przewidywać zdarzenia. Z agencją KYODO związany był do końca swojego życia, przez blisko 28 lat.

Inne wykonywane zawody

Krytyk literacki. Wybitny naukowiec, dziennikarz, tłumacz w PAN I PWN. Pracował, m.in w Osrodku pomocy rodzinie oraz jako pilot orbisowskich wycieczek zagranicznych, o najwyższych kwalifikacjach pilota - kwalifikacjach Q, Był też w swoim życiu tłumaczem symultanicznym (kabinowym) i lektorem języka angielskiego. Podczas wizyty prezydenta J. Cartera (Jerzy Krycki pracował w tym czasie w Ambasadzie Amerykańskiej) był jego osobistym tłumaczem, podobnie jak podczas wizyty prezydenta Francji G. d’Estaing. Tłumaczenia tekstów do wydawanego przez Ambasadę Amerykańską kwartalnika Ameryka były jego autorstwa.
Amerykanskiej,
okoliczności śmierci
rodzaj śmierci śmierć nagła
przyczyna śmierci zawał serca

Odszedł nagle.
Śmierć przyszła nagle, niespodziewanie, przez zaskoczenie, późnym wieczorem 8 września 2010r. o godż. 23.oo. Zmarł w swoim domu. Miał 69 lat .Nie myślał o odchodzeniu, o żegnaniu się, był zdrów i miał wiele planów....