Bogdan Łyszkiewicz
pierwsze imię Bogdan
nazwisko Łyszkiewicz
data urodzenia 03.09.1964
państwo urodzenia Polska
płeć mężczyzna
 
data śmierci 23.06.2000
miejscowość śmierci Rybitwy
państwo śmierci Polska
 
miejscowość pochówku Kraków
gmina pochówku Kraków
powiat pochówku Kraków
województwo pochówku małopolskie
państwo pochówku Polska
 
cmentarz Cmentarz Prądnik Czerwony (Batowicki)
 
Muzyk
Polski muzyk, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, lider zespołu Chłopcy z Placu Broni. W marcu 1987 założył grupę Chłopcy z Placu Broni, której nazwa pochodzi od tytułu jednej z ówczesnych lektur szkolnych, "Chłopców z Placu Broni" Ferenca Molnara. Swoją popularność, ugruntował w pierwszej połowie lat 90., nagrywając bestselerowe albumy "O! Ela" i "Kocham Cię". Autor popularnych utworów "Wolność", "Kocham" i "O Ela".

Zaliczany do legend polskiej muzyki lat 80., inspirowany muzyką Beatlesów. Często, ze względu na fryzurę i charakterystyczne okulary, określany polskim Johnem Lennonem.

Śpiewał najczęściej o miłości, gdyż, jak sam podkreślał: "Inne tematy mnie nie interesują. Tylko miłość tak naprawdę jest w życiu ważna". Był propagatorem uśmiechu i dobra.
okoliczności śmierci
rodzaj śmierci tragiczna - wypadek
przyczyna śmierci obrażenia odniesione w wypadku

Zginął w wypadku samochodowym. Do zdarzenia doszło około godziny 17-tej w miejscowości Rybitwy koło Płońska, na trasie Warszawa-Gdańsk.

Czerwony chevrolet Łyszkiewicza zderzył się czołowo z oplem. Przed siódmą wieczorem Łyszkiewicz i jego pasażerka z ciężkimi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Płońsku. Niecałe cztery godziny później muzyk zmarł.