Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
Facebook Twitter NK
memori dodane przez Jacek Stelmasiak
memori odwiedzone 137 razy
zapalono już 5 świeczek
zapalono już 2 zniczy
Zbigniew Walczak
Zbigniew Walczak
08.05.1940
03.12.2020
żył 80 lat
Zbigniew Walczak
pierwsze imię Zbigniew
nazwisko Walczak
nazwisko rodowe Walczak
data urodzenia 08.05.1940
miejscowość urodzenia Ilniki
państwo urodzenia Polska
płeć mężczyzna
stan cywilny kawaler
 
data śmierci 03.12.2020
miejscowość śmierci Gdynia
państwo śmierci Polska
 
miejscowość pochówku Kosakowo
gmina pochówku Puck
powiat pochówku pucki
województwo pochówku pomorskie
państwo pochówku Polska
 
cmentarz Przyparafialny p.w. św. Antoniego Padewskiego
 
rodzaj pochówku grób tradycyjny
forma pochówku tradycyjna
Ks. Prałat - Budowniczy Kościoła
Święcenia diakonatu przyjął 8 marca 1964 r., natomiast święcenia kapłańskie otrzymał 17 maja 1964 r. z rąk J. E. bp. Kazimierza Józefa Kowalskiego w katedrze pelplińskiej.

Inne wykonywane zawody

Posługę kapłańską, jako neoprezbiter, rozpoczął w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie. Następnie z dniem 1 marca 1965 r., został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii pw. św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie. Kolejno, od 1 lipca 1968 r., przez rok czasu, posługiwał jako wikariusz w parafii pw. św. Mikołaja w Grudziądzu. W parafii pw. św. Elżbiety w Pinczynie pracował jako wikariusz od 1 lipca do 27 września 1969 r., a następnie skierowany do posługi w parafii pw. św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim (do dnia 1 lipca 1970 r.). Wraz z otrzymaniem kolejnego dekretu rozpoczął posługę w parafii pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Od 1 lipca 1972 r. był wikariuszem w parafii pw. św. Marcina w Sarnowie. 21 czerwca 1975 r. rozpoczął posługę jako wikariusz w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świeciu nad Wisłą. Następnie ponownie został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii pw. św. Elżbiety w Pinczynie (28 sierpnia 1976 r. - 26 marca 1977 r.). 26 marca 1977 r. rozpoczął posługę wikariuszowską w parafii pw. św. Józefa w Gdyni-Leszczynkach.

Dekretem Biskupa Chełmińskiego, z dniem 20 czerwca 1982 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Pawła Apostoła (wówczas) w Gdyni-Pogórzu. Od tego czasu rozpoczął starania związane z tworzeniem struktur duszpasterskich nowej parafii oraz podjął się dzieła budowy świątyni. W uznaniu za zasługi Arcybiskup Metropolita Gdański 26 czerwca 2001 mianował ks. proboszcza kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej Gdyńskiej.

W 2015 roku ks. Zbigniew przeszedł na emeryturę. Pomimo swoich dolegliwości fizycznych, które były związane z wypadkiem jakiego doznał w pierwszych latach kapłaństwa, a które z czasem potrafiły się nasilać, nie uskarżał się na nie, a w miarę swoich możliwości włączał się w życie parafii. Wśród swoich pasji i talentów przejawiał szczególne zdolności i zamiłowania do gry na organach oraz śpiewu.
okoliczności śmierci
rodzaj śmierci w następstwie choroby