Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
Facebook Twitter NK
memori dodane przez redakcja memori.pl ['] .
memori odwiedzone 13981 razy
zapalono już 837 świeczek
zapalono już 54 zniczy
Petrus Ratajczyk
Petrus T Ratajczyk
znany jako Peter Steele
04.01.1962
14.04.2010
żył 48 lat
Petrus T Ratajczyk
pierwsze imię Petrus
drugie imię T
nazwisko Ratajczyk
data urodzenia 04.01.1962
miejscowość urodzenia Nowy Jork
państwo urodzenia Stany Zjednoczone
znany jako/pseudonim art. Peter Steele
płeć mężczyzna
 
data śmierci 14.04.2010
państwo śmierci Stany Zjednoczone
 
miejscowość pochówku Farmingdale
stan pochówku Nowy Jork
państwo pochówku Stany Zjednoczone
 
cmentarz Saint Charles Cemetery - The Cemetery of the Resurrection
 
Muzyk
Petrus T. Ratajczyk znany jako Peter Steele ze strony ojca miał polskie korzenie. Amerykański muzyk, kompozytor, basista. Nagrał dwie płyty ze swoim zespołem Carnivore (1983-1989), które nie zyskały jednak popularności. Tematami piosenek była wojna atomowa, apokalipsa, prowokacyjne wypowiedzi na temat religii, szowinizmu i historycznych postaci. Ze względu na nacisk opinii publicznej Carnivore został rozwiązany. Okres ten przyczynił się do powstania wizerunku Steele jako szowinisty, antykatolika, nazisty i ciągnął się za nim przez długi okres czasu.

Wieloletni członek grupy muzycznej: Type O Negative, którą założył w 1989 r. z Joshem Silverem. Współpracował z takimi zespołami jak Carnivore, Repulsion, Fallout i Aggression. Czerpał inspiracje z takich zespołów jak Black Sabbath, KISS i Motorhead. Przebywał w więzieniu (za pobicie), szpitalu psychiatrycznym i ośrodku odwykowym. Po śmierci rodziców nastąpił jego powrót do wiary katolickiej.

W 1991 r. wydał wraz z Type O Negative pierwszą płytę „Slow Deep and Hard”. W 1992 ukazał się drugi album „The Origin of Feces”, który w nowym wydaniu miał uspokoić wrogie nastroje i zarzut o nazizmie.

W okresie wielkiej tragedii po śmierci ojca Steele została nagrana płyta „Word Doming Down” i prawdopodobnie z tego powodu jest ona bardziej depresyjna i pesymistyczna w nastroju. W 2000 r. ukazał się album ”The Least Worst Of" który stanowi 14 kompozycji z 10 lat istnienia grupy.

Ostatni wydany album zespołu to „Dead Again”, który ukazał się 13 marca 2007r.

W 1995r. została nagrana „Blond And Fire” z płyty Bloody Kisses do składanki z filmu „Mortal Kombat.” Type O Negative nagrali również kilka nowych wersji swoich utworów do horrorów takich jak "Blair Witch Project" i "Carrie 2".
8 lipca 2003r. odbył się w Warszawie koncert zespołu, promujący szósty album „Life Is Killing Me”.
3 sierpnia 2007r. zespół zagrał na festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie.
okoliczności śmierci
rodzaj śmierci śmierć nagła
przyczyna śmierci niewydolność serca

cytat
"W moim życiu było kilka rzeczy, które zawsze uważałem za stałe, nieprzemijające i bezpieczne. W ostatnim czasie okazało się, że byłem w błędzie. Ludzie, których kochasz - odchodzą. Zmieniają się żony, dziewczyny, kochanki... jak pory roku. Przy okazji zdajesz sobie sprawę z własnej śmiertelności, zaczynasz rozumieć, że jesteś tylko kupą mięcha wprawioną w ruch, którą prędzej czy później zeżrą robaki. Twój świat upada, nieuchronnie, przez cały czas. To nie jest coś, co mnie specjalnie rozwesela" - powiedział w wywiadzie, który przeprowadził z nim w 2000 roku Marcin Prokop.