Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
Facebook Twitter NK
memori dodane przez redakcja memori.pl ['] .
memori odwiedzone 22847 razy
zapalono już 2098 świeczek
zapalono już 122 zniczy
Farrokh Bulsara
Farrokh Bulsara
znany jako Freddie Mercury
05.09.1946
24.11.1991
żył 45 lat
Farrokh Bulsara
pierwsze imię Farrokh
nazwisko Bulsara
data urodzenia 05.09.1946
miejscowość urodzenia Stone Town
państwo urodzenia Zanzibar
znany jako/pseudonim art. Freddie Mercury
płeć mężczyzna
 
data śmierci 24.11.1991
miejscowość śmierci Londyn
państwo śmierci Wielka Brytania
 
miejscowość pochówku memori.pl
państwo pochówku Internet
 
cmentarz Cmentarz wirtualny
 
rodzaj pochówku inny
forma pochówku kremacja
Muzyk
wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen. Wielokrotnie wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, autor takich piosenek jak "Bohemian Rhapsody", "We Are the Champions", "Somebody to Love", "Killer Queen" czy "Crazy Little Thing Called Love".
okoliczności śmierci
rodzaj śmierci w następstwie choroby
przyczyna śmierci choroby układu immunologicznego

23 listopada 1991 r. wokalista oficjalnie poinformował o swojej chorobie, wydając oświadczenie:

"W związku z licznymi doniesieniami prasowymi w ciągu ostatnich dwóch tygodni pragnę poinformować, że test na HIV był pozytywny i jestem chory na AIDS. Uważałem za właściwe utrzymać tę informację w tajemnicy, aby chronić swą prywatność. Jednak teraz nadszedł czas, aby powiedzieć prawdę. Mam nadzieję, że lekarze i wszyscy ludzie dobrej woli na całym świecie połączą się ze mną w walce z tą straszną chorobą. Moja prywatność zawsze była bardzo ważna dla mnie i słynę z braku wywiadów ze mną. Proszę zrozumieć, iż ta polityka będzie kontynuowana”

Następnego dnia zmarł w swoim domu Garden Lodge w Londynie o godzinie 19:20. Jako przyczynę śmierci podano grzybicze zapalenie płuc będące następstwem osłabienia odporności wywołanym AIDS.

Autorzy biografii Frieddiego "Somebody to Love: The Life, Death, and Legacy of Freddie Mercury" twierdzą, że pierwsze symptomy zarażenia wirusem HIV pojawiły się u piosenkarza już w 1982 r. Według brytyjskich mediów Mercury o tym, że choruje na AIDS, dowiedział się w październiku 1986 r. Natomiast według Jima Huttona, partnera artysty, stało się to w kwietniu 1987 r.
okoliczności pochówku
Legenda głosi, że prochy artysty zostały wrzucone do Jeziora Genewskiego. Jednak najprawdopodobniej urna spoczęła pod wiśnią w ogrodzie jego domu Garden Lodge w Londynie. Inna wersja głosi, że znajduje się ona pod fałszywym nazwiskiem na jednym z cmentarzy w Anglii. Prawdziwe miejsce spoczywania prochów Freddiego jest najprawdopodobniej znane jedynie jego bliskiej przyjaciółce Mary Austin.
cytat
"Każdy człowiek ma w życiu swoją drogę. Niesie swój bagaż. Jest w nim wszystko co przyniosło nam życie. Ja mam swój bagaż, tak jak Ty masz swój. Nie ma sensu odrzucanie go. Trzeba go nieść do końca." - powiedział swojej przyjaciółce Montserrat Caballe wiedząc, że jego koniec jest blisko.
epitafium
Lover of Life - Singer of Songs